KUUSIORUUVI PROF DIN933 TÄYSK M10x40 8.8 KUUMASINKITTY 50KPL
Alkuperäinen hinta oli: €13.05.€8.00Nykyinen hinta on: €8.00. (€6.37 alv 0%)
Lvi ruuvi 100kpl paketeissa koko 7×40 ZN
Tuotteet myydään täysinä laatikoina.
12 varastossa
Kuvaus

Kuumasinkitty M10 x 40 mm täyskierre kuusioruuvi sisä- ja ulkokäyttöön. Avainväli 17 mm. Kannan korkeus 6,4 mm. Lujuusluokka 8.8. Pakkauksessa 50 kpl. DIN933.
Nämä kuumasinkityt kuusioruuvit on valmistettu normaalin standardin (toleranssiluokka 6g) mukaan ja sen jälkeen kuumasinkitty eli kysessä on ns. oversized kuumasinkityt kuusioruuvit. Kuumasinkityksen paksuuden vuoksi näihin ei mene normaalin standardin mukainen mutteri vaan näissä tulee käyttää oversized mutteria, jonka sisähalkaisija on normaalia suurempi (toleranssiluokka 6AZ). Mitoitus on ISO 965-5 mukainen.
Huomioi, että ISO 10684 mahdollistaa kuumasinkityille kaksi eri tapaa valmistaa kuumasinkityt ruuvit ja mutterit. Edellä mainittu oversized eli ylimittainen ja ns. ISO-FIT, jolloin ruuvi on ennen kuumasinkitystä alimittainen ja kuumasinkityksen jälkeen siihen käy normaalimitoituksella oleva mutteri. Näillä eri valmistustavoilla tehtyjä tuotteita ei saa sekoittaa keskenään, jotta varmistetaan liitoksen toimivuus ja turvallisuus.
Vain kirjautuneet asiakkaat -jotka ovat ostaneet tuotteen- voivat kirjoittaa tuotearvion.
Arviot
Tuotearvioita ei vielä ole.